Charitativní akce


Charitativní galavečer v Obecním domě
(2.3.2017)
galavečer CENTRAL GROUP
Společnost CENTRAL GROUP, největší rezidenční developer a investor v ČR, pořádala již tradičně charitativní akci ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí, který letos slaví 10leté výročí. Na letošním GALAVEČERU v Obecním domě vystoupila operní pěvkyně Eva Urbanová a houslový virtuos Václav Hudeček. K tanci a poslechu zahráli Dvořák Symphony Orchestra a Carisma Musica Latina. Po celou dobu večera si mohli návštěvníci vychutnávat gurmánský raut a vína z celé Evropy.

  12.12.2016 - Povolení konání veřejné sbírky


Naše pomoc zachraňuje životy dětí Oxymetr
Nadační fond pro zdraví dětí získal pro Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí unikátní diagnostický přístroj, který výrazně sníží závažné poškození mozku u kriticky ohrožených novorozenců. Jde o cerebrální, somatický a pulsní oxymetr, který fond koupil za 200.000 korun. Pro tento účel získal prostředky od Pražské energetiky. Central Group, jako zakladatel Nadačního fondu pro zdraví dětí, je totiž významným klientem Pražské energetiky. Všechny současné stavby společnosti odebírají elektřinu právě od tohoto dodavatele.

U kriticky nemocných novorozenců může docházet ke krvácení do centrální nervové soustavy z důvodu jejího špatného prokrvení a okysličení. Takto vzniklé krvácení je velmi závažnou a život ohrožující komplikací. U novorozenců, kteří přežijí, vede tato komplikace k opoždění vývoje nebo vzniku dětské mozkové obrny.

V současnosti je přitom možné diagnostikovat časné poruchy prokrvení a okysličení mozku pomocí přístroje, který měří kontinuálně hodnoty okysličení tkáně. Toto měření umožňuje včasné zahájení léčby, která u novorozenců výrazně zlepšuje prognózu. Snižuje úmrtnost, klesá také závažnost poškození mozku a naopak zlepšuje se dlouhodobý psychomotorický vývoj.


Charitativní ples v Obecním domě
(16.2.2016)
ples CENTRAL GROUP
Charitativní ples v Obecním domě byl jednou z hlavních akcí letošní plesové sezóny. V úterý 16. února ho uspořádal největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP. Celá výše vstupného šla na účet Nadačního fondu pro zdraví dětí, který společnost založila ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí.

V rámci večera vystoupil houslový virtuos Jaroslav Svěcený a operní pěvkyně Andrea Kalivodová. Ples zahájilo předtančení mistrů ČR a mistrů světa za doprovodu Dvořák Symphony Orchestra.

Charitativní ples v Obecním domě 2016 (fotogalerie)

  2.1.2016 - Povolení konání veřejné sbírky
  12.4.2016 - Konečné vyúčtování veřejné sbírky
  20.9.2016 - Kontrola celkového vyúčtování veřejné sbírky


Unikátní charitativní galavečer v Obecním domě
(24.3.2015)
galavečer
Největší český rezidenční developer a investor CENTRAL GROUP již tradičně na jaře pořádal jednu z nejvýznamnějších společenských událostí roku – charitativní galavečer v Obecním domě. Letošní ročník byl unikátním spojením toho nejlepšího z české hudby a módy. Stejně jako v minulých letech, také letos akce podpořila Nadační fond pro zdraví dětí zřízený ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v
Praze 4 – Podolí.

Na letošním galavečeru proběhlo vystoupení houslového virtuosa Pavla Šporcla s kapelou Gipsy Way, jedinečná módní přehlídka couturiera Osmanyho Laffity s představením zcela nové kolekce Couture podzim-zima 2015/2016 a vrcholem večera bylo vystoupení Karla Gotta.

Charitativní gavalečer v Obecním domě 2015 (fotogalerie)

  5.2.2015 - Povolení konání veřejné sbírky
  23.6.2015 - Konečné vyúčtování veřejné sbírky
  27.7.2015 - Kontrola celkového vyúčtování veřejné sbírky


José Carreras a Vanessa-Mae: velký charitativní dvojkoncert
(11.11.2014)
JC
Na charitativním koncertě CENTRAL GROUP sklidili José Carreras a Vanessa-Mae obrovský úspěch před zcela vyprodanou O2 arenou.

Hudební událost roku, unikátní charitativní dvojkoncert José Carrerase a Vanessy-Mae, který společnost CENTRAL GROUP uspořádala při příležitosti oslav 20 let od svého založení, sledovala zcela vyprodaná pražská O2 arena a na konci diváci aplaudovali ve stoje. Koncert se uskutečnil v úterý 11. listopadu letošního roku a CENTRAL GROUP již dříve garantoval, že výtěžek z akce ve výši 1.000.000 korun věnuje Nadačnímu fondu pro zdraví dětí. Ten společnosti zřídila již v roce 2007 ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Za dobu své existence fond podpořil již více než 90 konkrétních projektů.

Dvojkoncert pro charitu José Carreras a Vanessa-Mae v O2 areně (fotogalerie)

  2.7.2014 - Povolení konání veřejné sbírky
  7.1.2015 - Konečné vyúčtování veřejné sbírky
  21.1.2015 - Kontrola celkového vyúčtování veřejné sbírky


Blanka Matragi unikátní fashion show pro charitu v Obecním domě Praha
(13.2.2014)
BM
Společnost CENTRAL GROUP uspořádala k 20. výročí svého vzniku velký charitativní galavečer. Vrcholem byla exkluzivní módní přehlídka světoznámé módní návrhářky Blanky Matragi s premiérou kolekce „Znovuzrození Fénixe“. Celá akce se konala ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí, kterému vynesla celkem 902.425 korun. Z toho významná částka, 71.400 korun, byla vybrána díky možnosti prodávat vstupenky také do Primátorské lóže. Svolení k tomu udělil primátor hlavního města Prahy, Tomáš Hudeček. Celý výtěžek z prodeje těchto vstupenek šel plně na charitu.

Smetanova síň v Obecním domě, kde se módní přehlídka konala, byla zaplněna do posledního místa. Všech téměř 700 vstupenek bylo vyprodáno již několik týdnů před samotnou akcí. Na přehlídce byla k vidění kolekce Ready-to-Wear a Couture šatů. Celkem se jednalo o téměř 90 modelů krátkých i dlouhých večerních šatů, přehozů, tunik a dalších modelů vyráběných z organzy, šifonu, sametu, saténu, tylu a pajetek. Program galavečera doplnil houslový virtuos Pavel Šporcl a operní hvězda Andrea Kalivodová. Ti na závěr společně vystoupili se skladbou z opery Carmen.

Charitativní gavalečer v Obecním domě 2014 (fotogalerie)

  Konečné vyúčtování veřejné sbírky
  Kontrola celkového vyúčtování veřejné sbírkyCharitativní galavečer v pražském Paláci Žofín
(5. 2. 2013)


CENTRAL GROUP na svém charitativním galavečeru v pražském Paláci Žofín předal garanční šek v hodnotě 1.000.000 Kč pro rok 2013 ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí. Šek byl předán přímo do rukou ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě, doc. MUDr. Jaroslava Feyereisla, CSc. V rámci večera vystoupila také Lucie Bílá se svými největšími hity a proběhla taneční show standardních a latinských tanců v podání finalistů Mistrovství České republiky. Moderátorem celé akce byl charismatický Marek Vašut.

Charitativní gavalečer v paláci Žofín 2013 (fotogalerie)Charitativní galavečer v pražském Žofíně
(1. 3. 2012)


Společnost CENTRAL GROUP na svém únorovém charitativním galavečeru v pražském Žofíně předala Nadačnímu fondu pro zdraví dětí šek s garancí příjmu pro rok 2012 v hodnotě 1.000.000 Kč. Šek byl předán přímo do rukou ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě - doc. MUDr. Jaroslava Feyreisla, CSc.

Charitativní gavalečer v paláci Žofín 2012 (fotogalerie)Charitativní galavečer v Obecním domě
(15. 2. 2011)


Společnost Central Group uspořádala v úterý 15. února v pražském Obecním domě charitativní galavečer. V rámci galavečera proběhl koncert Mira Žbirky, Jiřího Korna se skupinou 4TET a velká módní přehlídka Natali Ruden. Kromě bohatého programu zde Central Group předal Nadačnímu fondu pro zdraví dětí šek s garancí příjmu pro rok 2011 v hodnotě 1.000.000 Kč. Šek byl předán přímo do rukou ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě doc. MUDr. Jaroslava Feyreisla, CSc.Předání šeku na charitativním večeru v Obecním domě
(9. 2. 2010)


Společnost CENTRAL GROUP a.s. pořádala 9. února 2010 tradiční charitativní galavečer v prostorách Obecního domu v Praze. Hlavním programem večera byl koncert Lucie Bílé a módní přehlídka Natali Ruden. Po slavnostním zahájení večera předal předseda představenstva společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský řediteli Ústavu pro péči o matku a dítě panu doc. MUDr. Jaroslavu Feyreislovi, CSc. šek s garancí příjmu pro rok 2010 v hodnotě 1.000.000 Kč. Během galavečera proběhla i veřejná sbírka, jejíž výtěžek byl také věnován ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí.Společnost CENTRAL GROUP se zavázala na další rok finančně podporovat Ústav pro péči o matku a dítě
(1. 3. 2009)


Společnost CENTRAL GROUP předala na svém únorovém charitativním galavečeru v pražském Obecním domě garanční šek na 1.000.000 Kč ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí. Šek byl předán přímo do rukou ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě, doc. MUDr. Jaroslava Feyreisla, CSc.


Charitativní koncert houslové virtuosky Vanessy Mae
(25. 9. 2008)


Společnost CENTRAL GROUP pořádala a sponzorovala velký charitativní koncert houslové virtuosky Vanessy Mae. Tato mimořádná akce se uskutečnila ve čtvrtek 25.9.2008 od 20 hodin v pražské O2 areně. Součástí akce byla i velká laserová show.

Charitativní koncert měl velký úspěch. A to jak z hlediska vybraných finančních příspěvků, tak i z hlediska rozšíření povědomí o existenci a činnosti Nadačního fondu pro zdraví dětí a Ústavu pro péči o matku a dítě.

Nadačnímu fondu pro zdraví dětí, v jehož prospěch byla akce organizována, vydělal koncert částku ve výši 649.849 Kč, a to nejen z příspěvků z distribuce vstupenek, ale také díky dobrovolným příspěvkům během koncertu přímo v O2 areně.

Děkujeme všem partnerům za podporu této mimořádné charitativní akce. Společně se nám podařilo výrazně podpořit a zviditelnit dobrou věc.© 2017 CENTRAL GROUP, ÚPMD